W związku z walką ze skutkami pożaru,
jaki nawiedził w dniu 9 lipca 2016 r. 5 rodzin (19 osób, w tym dzieci) - mieszkańców Janowca Wielkopolskiego
Burmistrz Janowca Wielkopolskiego wraz
z poszkodowanymi zwraca się z gorącym apelem
do wszystkich ludzi dobrej woli, a także przedsiębiorców, właścicieli firm i zakładów pracy o udzielenie pomocy finansowej.

W dniu 9 lipca 2016 r. o godz. 1624 w Janowcu Wielkopolskim przy ul. Gnieźnieńskiej 6 miał miejsce pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego dwukondygnacyjnego.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach na budynku krytym dachówką, pomieszczenia strychowe, a także  zniszczone zostały dwa mieszkania z wyposażeniem a w wyniku zalania obiektu zniszczona zostały mieszkania na parterze. W 5 lokalach mieszkalnych zamieszkiwało 5 rodzin (19 osób, w tym dzieci).

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Żninie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie określiły, że budynek nie nadaje się do zamieszkania do czasu przeprowadzenia remontu i odbudowy.

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość przekazania środków pieniężnych dla poszkodowanych rodzin. Wpłaty można dokonać na specjalnie utworzony rachunek bankowy  Gminy Janowiec Wielkopolski, 18 8959 0001 5500 0198 2000 0530 z dopiskiem „Pomoc pogorzelcom z Janowca Wielkopolskiego”.

Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedzą Państwo solidarnie i życzliwie na podjętą inicjatywę, za co władze i poszkodowani z całego serca będą wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i wsparcia.

W sprawie pomocy prosimy kontaktować się pod numerami telefonów:

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Wielkopolskim
 Joanna Malak - tel.  691-251-440 oraz Elżbieta Górska -  tel. 691-580-454.

Nawet najmniejsza forma pomocy przyczyni się do poprawy tragicznej sytuacji rodzin dotkniętych pożarem, w związku z czym apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Burmistrz Janowca Wielkopolskiego
/-/   Maciej Sobczak