W zwi膮zku z zaistnia艂膮 sytuacj膮 i decyzjami rz膮dowymi informuj臋, 偶e 12 i 13 marca plac贸wki o艣wiatowe b臋d膮 prowadzi艂y opiek臋 nad dzie膰mi, bez zaj臋膰 dydaktycznych. Od 16 marca 2020 roku (poniedzia艂ek) do 25 marca 2020 r. wszystkie niepubliczne i publiczne plac贸wki o艣wiatowe b臋d膮 zamkni臋te. W zwi膮zku z zapisami do Przedszkola Samorz膮dowego w plac贸wce tej obecny b臋dzie nauczyciel. Prosi si臋 jednak w miar臋 mo偶liwo艣ci o kontakt telefoniczny 52 30 23 107 (w godzinach 7:00-15:00).

Zawieszone do odwo艂ania zostaj膮 zaj臋cia organizowane przez Miejsko-Gminny O艣rodek Kultury, a niedzielna Biesiada z zespo艂em Metrum odb臋dzie si臋 w innym terminie. Przeniesione na jesie艅 zostaj膮 coroczne Biegi im. Tomasza Hopfera.

Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w贸jt贸w i burmistrz贸w ze Starost膮 呕ni艅skim w dniu dzisiejszym oficjalne komunikaty dotycz膮ce panuj膮cej nadzwyczajnej sytuacji wydaj膮 w贸jtowie/burmistrzowie. Pa艅stwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomnia艂 o konieczno艣ci stosowania si臋 do zalecanych procedur profilaktycznych w zakresie higieny osobistej oraz zachowa艅 dotycz膮cych zg艂aszania si臋 do odpowiednich s艂u偶b medycznych i sanitarnych.

Zwracam si臋 r贸wnie偶 z pro艣b膮 do Mieszka艅c贸w naszej gminy oraz os贸b z zewn膮trz o ograniczenie wizyt w gminnych instytucjach administracyjnych. Wszelkie sprawy niewymagaj膮ce bezpo艣redniego kontaktu z pracownikiem prosimy za艂atwia膰 telefonicznie b膮d藕 drog膮 elektroniczn膮. Pozostajemy do Pa艅stwa dyspozycji jako Urz膮d Miejski pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript. oraz telefonicznie 52 30 23 034.

Powy偶sze kroki maj膮 charakter prewencyjny, wi臋c jednocze艣nie prosz臋 o zachowanie spokoju.

Podaj臋 te偶 link do serwisu Ministerstwa Zdrowia, gdzie znajduje si臋 wiele informacji o koronawirusie i sposobie post臋powania w przypadku podejrzanych objaw贸w:

Burmistrz Janowca Wielkopolskiego

/-/ Leszek Grzeczka