W niedzielę 10 czerwca 2018 r. w ramach akcji KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Starostwo Powiatowe w Żninie, zapraszają na eko-rajd rowerowy promujący rodzinną turystykę rowerową w naszym regionie. W tym roku inauguracja rowerowego wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się na żnińskim rynku.

Na pierwszych 300 zarejestrowanych uczestników czekać będą bezpłatne pakiety startowe, w skład których wejdą: numer startowy, pamiątkowa koszulka, talon na posiłek oraz na mecie pamiątkowy medal.
Trasa rajdu:

Start i meta rajdu znajdować się będą na Placu Wolności (rynek) w Żninie. Z Placu Wolności jedziemy ulicą Sądową (nawierzchnia brukowa), następnie skręcamy w lewo w ulicę Szkolną (nawierzchnia brukowa), dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo (z lewej strony mijamy Kościół pw. św. Floriana) i jedziemy ulicą 700-lecia (nawierzchnia brukowa, później asfaltowa). Docieramy do ronda, na którym skręcamy w prawo w ulicę Gnieźnieńską (droga asfaltowa). Jedziemy cały czas prosto w kierunku Gąsawy mijając Podgórzyn i Wenecję. Na skrzyżowaniu w kierunku Wenecji Dolnej skręcamy w prawo i udajemy się do Biskupina. W tej miejscowości skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Gąsawy mijając z lewej strony Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.  Dojeżdżając do Gąsawy na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Żnina. Jedziemy prosto by na skrzyżowaniu przed punktem widokowym skręcić w prawo w kierunku Łysinina. Mijamy Łysinin, dojeżdżamy do lasu by następnie na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo w drogę leśną. Tą drogą jedziemy cały czas prosto, aż do skrzyżowania z drogą Wenecja - Dąbrowa. Na „krzyżówce” skręcamy w lewo i udajemy się do Wenecji. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową Żnin-Gąsawa jedziemy prosto i dojeżdżamy do Ośrodka Wypoczynkowego Przystań Wenecka (Wenecja 12, 88-400 Żnin). Tu odbędą się konkursy dla uczestników rajdu. Wyjeżdżając z Ośrodka Wypoczynkowego Przystań Wenecka kierujemy się  stronę Skarbienic. Jedziemy drogą gruntową, by na jej końcu skręcić w prawo w kierunku Żnina. Następnie ulicą Szkolną, Sądową wjeżdżamy na Plac Wolności w Żninie, gdzie znajdować się będzie zakończenie rajdu.

Trasa tegorocznego rajdu liczy ok. 34 km.
Szczegółowa trasa rajdu opisana została w regulaminie, przy formularzu zapisów, natomiast formularz zapisowy znajduje się pod linkiem: www.zapisy.sts-timing.pl/325/znin/.

Serdecznie zapraszamy !!!

Trasa eko-rajdu KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY w Powiecie Żnińskim!